Kdo by chtěl vyrazit na koncert Jaromíra Nohavici v divadle v Žatci a neobstaral si lístky hned po zahájení předprodeje, teď už má smůlu. Vstupenky na oblíbeného skladatele, textaře a zpěváka si fanoušci rozebrali v pondělí odpoledne, předprodej trval jen asi hodinu.

"Zájemci stáli před divadlem ve dlouhé frontě. Kdo přišel včas, tomu se čekání vyplatilo a lístek sehnal. Místa v divadle byla vyprodána během jedné hodiny," uvedl Karel Fiala, pracovník Městského divadla Žatec.

Našli se i lidé, kteří na místě byli, ale vstupenku už nesehnali. "Na koncert chtěli jít manžel a bratr. Pro lístky do divadla jim šla naše maminka. Bohužel ale jen chvíli před ní se vyprodaly a na naši rodinu už se tedy vstupenky nedostaly," popsala Radka Mašková ze Žatce.

Jaromír Nohavica s dalšími muzikanty vystoupí v žateckém divadle 22. února. Vstupenky byly dány do předprodeje přesně měsíc před koncertem, v pondělí 22. ledna. Pořadatelé koncertu stanovili i podmínku, že jeden člověk může zakoupit maximálně čtyři vstupenky.

Nesehnali jste? Můžete zkusit štěstí ještě v okolí

Podobně rychle bývají vyprodané Nohavicovy koncerty i v jiných městech. "Jaromír Nohavica je v naší kultuře dlouholetý pojem a fenomén, lidé jeho tvorbu mají rádi. Dokáže vyprodat většinu svých koncertů bez nějaké větší reklamy," uvedl Karel Fiala.

V Žatci tento písničkář naposledy měl koncert před čtyřmi roky. Kdo nesehnal lístek do Žatce, může rychle zkusit štěstí ještě v okolních městech: Rakovníku, Mostě, Teplicích, kde bude v závěru února tento umělec rovněž vystupovat.

Je ještě nějaký další umělec nebo pořad, které by tak rychle vyprodaly žatecké divadlo? "Někdy v minulých letech jsme tuto podobnou situaci zažili i s Tomášem Klusem. V poslední době míváme často vyprodané i některé činohry se známými herci, ale tam lístky nezmizí tak rychle - tedy za hodinu - ale trvá to třeba několik dní. Téměř vyprodán už je nyní také zábavný pořad s Halinou Pawlowskou, která v našem divadle vystoupí ve čtvrtek," odpověděl pro Deník Karel Fiala. Žatecké divadlo má kapacitu necelých 400 míst.