Krytá plavecká hala, venkovní bazény s tobogány, vedle krytá ledová plocha pro bruslaře, nebo umělá pro in–line. K tomu restaurace, velké parkoviště a další sportoviště třeba na minigolf či plážový volejbal. Tak by mohl vypadat v budoucnu areál žateckého koupaliště. Radnice v minulých dnech zadala firmě z Chebu, aby vypracovala studii na jeho rekonstrukci a dostavbu.

Zimní stadion je jedním z bodů zadání této studie. „Studie, která nám naznačí další možnosti využití areálu a náklady na přestavbu, bude stát 291 tisíc korun a hotová má být do konce srpna,“ uvedl včera Aleš Kassal, místostarosta Žatce. Podle jeho slov radnice během července zorganizuje ve městě anketu, ve které se lidé budou moci odpověďmi na osm otázek vyjádřit k budoucímu využití areálu koupaliště. „Výsledky ankety budou do studie zapracovány,“ řekl A. Kassal.

Město ve svém letošním rozpočtu vyčlenilo na studii a následný projekt rekonstrukce areálu koupaliště dva miliony korun. „Projekt by mohl být vypracován ještě do konce roku, abychom mohli ještě letos požádat o dotaci na vlastní rekonstrukci,“ sdělil. Bez dotace z fondů Evropské unie je rozsáhlá rekonstrukce areálu pro město pravděpodobně nedosažitelná. „Pokud by tam měl být zimní stadion, pak se náklady vyšplhají na 150 milionů i více korun,“ řekl A.

Kassal. Žatecké koupaliště je už několik let ve špatném technickém stavu. Letos kvůli tomu zůstalo uzavřené. Vlastníkem areálu u Ohře je město Žatec.

Uzavřené koupaliště může sloužit jiným aktivitám

Žatec: Koupání letos jen v řece

Účet za žatecké koupaliště: sto milionů korun