Během dvoutýdenního pobytu ve městě Barcelos studenti vykonávali odbornou praxi ve čtyřech grafických a reklamních agenturách, vyráběli propagační předměty, tiskoviny, alba a pracovali s programem Photoshop.

Ve volném čase studenti navštívili historická města Guimaraes, Braga a Porto. Právě Porto je jedno z nejmalebnějších portugalských měst, kde studenti měli možnost obdivovat místní architekturu a atmosféru při plavbě po řece Duero, která v Portu ústí do Atlantického oceánu. Studenti tam navštívili výstavní síň portského vína s ochutnávkou, poobědvali v tradiční restauraci a vystoupali na most krále Ludvíka I.

Ve městě Barcelos studenti navštívili pravidelný tradiční čtvrteční trh, který díky své historii a jedinečnosti usiluje o zapsání do seznamu světového dědictví UNESCO. Jedno nedělní odpoledne skupina prožila na plážích Atlantického oceánu v rybářském městečku Apúlia.

Soukromá obchodní akademie v Žatci byla opět na stáži v Portugalsku

V průběhu odborné stáže studenti získali praktické zkušenosti, komunikovali v anglickém jazyce, naučili se nové věci, poznali přátele z různých zemí, poznávali krásy a historii Portugalska a seznámili se s místním životním stylem i tradicemi.
Všichni budeme vzpomínat na přátelskou a pohodovou atmosféru Portugalska.

Odborná stáž studentů ve firmách byla financována z programu Evropské unie na podporu vzdělávání, odborné přípravy mládeže a sportu v Evropě, Erasmus+.

(kah)