Fotbalistům poslali jedenáct milionů korun na novou tribunu, tenistům skoro pět milionů na nové šatny. Obě investice jsou potřeba - tribuna v areálu Slavoje chybí už čtyři roky, fanoušci tam sedí na holých dřevěných lavicích bez střechy. Dřevěné šatny tenistů jsou zase 50 let staré a rozpadají se.

„Jsme rádi, že se stavba tribuny blíží. Čekáme na ni roky. Kromě toho, že fanoušci budou konečně schovaní pod střechou, nám to umožní rozšířit činnost. Budeme například moci pořádat různé mládežnické turnaje nebo krajské finále poháru,“ sdělil sekretář Slavoje Žatec Pavel Maňák.

Fotbalový klub sdružuje asi 250 členů, z čehož jsou necelé dvě stovky aktivních fotbalistů různých věkových kategorií.

Zastřešení tribuny se kvůli havarijnímu stavu muselo zbourat v létě roku 2014, od té doby jsou návštěvníci vystaveni nepřízni počasí. Nová tribuna vznikne na místě té staré, svah se odbagruje, na betonových podlahách budou plastové sedačky a nad tím střecha. Město nyní vypíše výběrové řízení na zhotovitele, nová tribuna by tak mohla začít sloužit už v průběhu příštího roku.

Bourání starého zastřešení u 'tribuny' v létě 2014

Tak se v létě roku 2014 bouralo staré zastřešení u "tribuny" na stadionu žateckého Slavoje.

Tělovýchovná jednota Žatec dostane od města 4,6 milionu na rekonstrukci šaten a sociálního zázemí. Dřevěné boudy tenisového klubu jsou staré půl století a zdaleka už nevyhovují. Místo nich se za peníze města koupí deset kontejnerů, které budou sloužit jako šatny, sprchy, toalety a další zázemí.

Místo boudy mobilní buňka

„Dřevěné boudy jsou ve špatném stavu, museli bychom je zbourat tak jako tak. Nové zázemí opravdu potřebujeme,“ řekl Pavel Dvorský z tělovýchovné jednoty. Podle jeho slov se boudy zbourají, betonová deska pod nimi se opraví a na ní budou nové kontejnery. Vše by mělo být hotové ještě letos. Celkem to vyjde na skoro šest milionů, přes milion korun dá tělovýchovná jednota.

Rekonstrukce zázemí u tenisových kurtů je jen část z rozsáhlé rekonstrukce areálu, který jednota před lety připravila. Na projekt za zhruba 23 milionů korun ale nezískala dotaci, proto se ho rozhodla realizovat po částech a levněji. Právě zázemí u kurtů je první z nich. „Nebude sloužit jen tenistům, ale při velkých akcích také třeba národním házenkářům,“ podotkl předseda TJ Žatec Josef Popelka.

Jednota má přes 500 aktivních členů, z toho 300 dětí. Dalšími chystanými vylepšeními jejího areálu je zvýšení počtu tenisových kurtů z pěti na šest a rekonstrukce povrchu hřiště na házenou. „Více kurtů by se nám hodilo. Mohli bychom zintenzivnit tréninky, kurty by mohla také více využívat veřejnost,“ vysvětlil Josef Popelka. Hřiště na házenou má umělý povrch od roku 2006. „Jeho životnost je patnáct let a jak hřiště házenkáři hodně využívají, prakticky denně, pomalu dosluhuje. Musíme se zabývat i tím,“ dodal Josef Popelka.

TJ Žatec sdružuje házenkáře, národní házenkáře, tenisty, stolní tenisty nebo moderní gymnastky.