Město Žatec chystá zateplení dvou objektů ve svém majetku - domu s pečovatelskou službou v Písečné ulici a dvou oddělení, následné péče a dětského, v nemocnici. Podle projektů by dohromady měly vyjít na čtyřicet milionů korun, městu se na ně ale podařilo získat dotaci.

Zateplení budovy, výměna oken a dveří v domě s pečovatelskou službou v Žatci, má podle projektové dokumentace stát 20,5 milionu korun, dotace je 10,8 milionu. Podobná rekonstrukce pavilonů následné péče a dětského oddělení v nemocnici má stát 19 milionů, přislíbená dotace činí 7,1 milionu korun.

Radnice v této souvislosti uzavře se společností McGreen smlouvu o tom, že pro město zpracuje zadávací dokumentaci a provede výběrové řízení na zhotovitele stavebních prací. Město za to zmíněné společnosti zaplatí přes tři sta tisíc korun.

Seznam investic čeká na schválení

To, zda město k zateplení budov přistoupí, ale přitom dosud rozhodnuto nebylo. Mělo by se tak stát ve druhé polovině března, kdy žatečtí zastupitelé mají schvalovat seznam investic města na letošní rok. „Museli jsme zahájit kroky k vypsání výběrového řízení už teď, abychom stihli podmínky dotace, je to časově náročné. Existuje předpoklad, že zastupitelé minimálně jednu z těchto „zateplovacích" akcí schválí," sdělil Jan Novotný, žatecký místostarosta.

Město Žatec v minulých letech využilo státní dotace na zateplení svých budov už několikrát. Díky tomu došlo na rekonstrukce budov ZŠ Jižní, MŠ Alergo nebo polikliniky. Dohromady stály desítky milionů korun.