O zeleň v městských parcích v Žatci se nakonec zřejmě budou starat technické služby města.

Rozhodli o tom v minulých dnech radní města, když řediteli městských technických služeb a odboru rozvoje žatecké radnice uložili, aby zajistili podmínky, které jsou k tomu potřebné.

Péči o parky mají technické služby převzít od 1. července, kdy se o ně přestane starat firma Secom.

Zároveň radní zrušili své usnesení z dubna, ve kterém uložili externí firmě, aby vypsala výběrové řízení na dodavatele těchto služeb pro město. „Padlo rozhodnutí, že se o parky budou starat technické služby. Dojde u nich kvůli tomu k rozšíření techniky, výběrové řízení se vypisovat nebude,“ sdělil starosta Erich Knoblauch. Radnice si od toho slibuje, že ušetří.

O městské parky v Žatci se starala od roku 1996 firma Secom. Loni na jaře jí radnice dala výpověď, pak ji na podzim vzala zpět. Druhou a zřejmě definitivní výpověď pak firmě dala letos na jaře. V souvislosti s tím loni město chystalo vypsání výběrového řízení na dodavatele této služby, nakonec k tomu ale nedošlo.

V dubnu se radní usnesli, že výběrové řízení přece jen radnice vypíše. Teď ale rozhodnutí opět změnili s tím, že se o parky budou bez výběrového řízení starat městské technické služby.