Jedná se o investici v řádu několika milionů korun. „Je to méně příjemná záležitost. Tělocvična je nyní v rekonstrukci a nebudeme ji moci několik měsíců používat,“ informovala ředitelka škola Eva Klímová. Studenti budou cvičit venku. „Do října až listopadu budou chodit studenti cvičit ven. Bude záležet na počasí. Také připravíme náhradní prostory v posilovně, v aule školy se bude moci cvičit gymnastika. Častěji budeme také využívat bazén. Zkusíme také okolní subjekty, v úvahu přichází hala tělovýchovné jednoty Šroubárny Žatec,“ uvedla E. Klímová.

Nová tělocvična bude modernější. „Dělá se kompletní oprava tělocvičny, to znamená nová valbová střecha, zateplení, nová podlaha, okna, dveře. Úplně nové bude sociální zařízení a šatny. Přístup bude bezbariérový,“ řekla ředitelka.

Rekonstrukce by měla skončit v květnu příštího roku. „Dodavatelská firma nám přislíbila, že se pokusí s pracemi skončit o něco dříve,“ doufá E. Klímová. Opravu platí Ústecký kraj, který je zřizovatelem školy. Bude stát 22 miliónů korun.