„Stanislav Procházka, prostě Standa, věnoval svůj život skautingu a výchově mnoha generací. Zažil druhou světovou válku, bourání tábora gestapem, pálení skautských kronik komunisty i zvonění klíčů na náměstí. Ani v době zákazu činnost nesložil ruce do klína. Pracoval s dětmi v TJ Lokomotiva a později v turistickém oddílu v Pragovce, který vedl. Měl rád přírodu, kanoistiku a svou zahrádku. Vždycky se staral o růst nové generace. Do jeho rukou složilo slib více než sto vlčat a skautů. Pořádal kurzy, závody, skautské oslavy i letní tábory,“ zavzpomínal na něj Franta Pošťák Pospíšil.

Když v roce 2017 lounští skauti slavili stovku, aktivně se na slavnosti podílel. Legenda skautů v regionu tehdy také zavzpomínala. "Ve skautu jsem v Lounech už od roku 1935," vyprávěl tehdy. Začalo se mu mimo jiné přezdívat také Nejmladší vlče.

Stanislav Procházka zemřel v úterý 12. května 2020 ve věku 89 let.

Stanislav Procházka byl legendou lounských skautů. 'Ve skautu jsem v Lounech už od roku 1935,' vzpomínal před pár lety. Začalo se mu mimo jiné přezdívat také Nejmladší vlče.Zdroj: Deník / Hynek Dlouhý