Stovky šermířů, jezdci na koních, plenění a pálení dobytých hradů a vesnic, lučištníci, ostřelování z obrovských praků. Fascinující podívanou nabízí každoročně v Podbořanech oblíbená Zimní bitva. Letos ale mají její příznivci smůlu, setkání šermířů nebude.

„Bohužel, v letošním roce se opravdu naše Velká zimní bitva neuskuteční," potvrdil informace Deníku Ondřej Dragula, jeden z pořadatelů největšího setkání skupin historického šermu v ČR v zimních měsících. Na bitvu do Podbořan se tradičně sjížděly stovky fandů historického šermu, přijížděly i skupiny ze zahraničí.

„Důvody jsou hlavně finanční, minulý ročník se bohužel tolik nevydařil, musíme se z toho vzpamatovat. Nepřišlo, asi i kvůli mrazivému počasí, takové množství diváků, jako chodilo dříve. Také jsme po těch dvaceti letech trochu unavení, a tak jsme se rozhodli, že si dáme pauzu," pokračoval ve vysvětlování Ondřej Dragula.

Jak vypadala Zimní bitva třeba loni? Podívejte se zde!

Zimní bitva v PodbořanechNa fascinující podívanou, utkání stovek šermířů, ale i na dobové tržiště, každý rok míří stovky a stovky diváků. Loni se konal v Podbořanech v areálu za koupalištěm jubilejní dvacátý ročník. Diváky, kteří na show přijíždějí z celého okresu Louny, ale i ze širokého okolí, absence zimní bitvy překvapuje a jsou smutní. „Bitva nebude? Tak to je obrovská škoda, jezdíme každý rok už asi čtyři roky. Je to zážitek, zvlášť když napadne sníh," mrzí Pavla Káška ze Žatce.

Zimní bitva v Podbořanech by ale neměla zmizet úplně, podle pořadatelů si vezme jen roční oddechový čas. V roce 2015 se má vrátit v plné parádě, alespoň to pořadatelé slibují. „Příští rok Zimní bitva určitě bude, už máme rozhodnutý i termín. V roce 2015 bude bitva v Podbořanech za koupalištěm v sobotu 31. ledna. Rok si odpočineme, nabereme dech a doufám, že zase nabídneme pro diváky velmi zajímavou podívanou," dodal pro Deník Ondřej Dragula.