Novou střechu a opláštění budovy dostane zimní stadion v Lounech. Objekt v majetku města není v optimálním stavu. Nejnutnější práce si podle odhadů mohou vyžádat až osm milionů korun. 

V minulých dnech rada města schválila zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci za sumu 60 tisíc korun. Samotná realizace si vyžádá miliony. „Odhadované náklady podle zpracované studie činí 6,9 milionu na střešní plášť a 690 tisíc korun na obvodový plášť z polykarbonátu," vypočítává schválené doporučení investiční komise při městské radě s tím, že obě sumy jsou včetně DPH. Akce bude navrhována do investičního rozpočtu na příští rok. Město se bude snažit získat na opravu zimního stadionu dotace.

Střechou zatéká

Zimní stadion v Lounech. Ilustrační fotoVe velmi špatném stavu je zejména střešní plášť. Na několika místech do něj zatéká. V plánu je znovu použití trapézového plechu, opatřeného antikorozní ochranou, položena bude zábrana proti páře, tepelná izolace a nakonec asfaltové pásy. „Tím nedojde k přetížení a odlehčení stávající střechy," uvádí investiční komise. Cílem je vyhnout se nutnosti zpracovat nový statický posudek, který není k dispozici.

Průsvitné copilitové části obvodového pláště jsou na mnoha místech rozbité. Nově by je měly jako nejlevnější vhodná varianta nahradit polykarbonátové trapézové profily. V objektu se počítá i s dalšími drobnými pracemi, například antikorozním nátěrem kovových částí kvůli vysoké vlhkosti.

Zimní stadion v Lounech je jediný v rámci okresu. Kromě místních hokejistů a krasobruslařského týmu ho lidé hojně využívají i při veřejném bruslení. Za jednu zimní sezonu se tam obvykle vystřídá zhruba šest tisíc bruslařů. Často i v rámci školní výuky. V létě naopak hladký beton pod kluzištěm slouží kolečkovému bruslení.