Jediný zimní stadion v okrese, v Lounech, zahájí v sobotu 12. září novou sezonu. Opět poskytne prostor hokejistům, krasobruslařkám i široké veřejnosti při volném bruslení.

Právě veřejného bruslení, konkrétně jeho časů, se bude týkat prozatím jediná podstatnější změna oproti minulým rokům. „Bývalo relativně brzy po poledni, nyní ho přesuneme více do odpoledne, aby mohlo přijít víc zájemců. Věřím, že lidé to ocení," řekl Deníku Radek Příhoda, ředitel nově vzniklé organizace Správa sportovních zařízení města Loun. Ta provozování zimního stadionu převzala se začátkem září.

Další případné úpravy služeb nebo podmínek využívání ledové plochy nejsou podle jeho slov aktuálně na pořadu dne. „Musíme během této sezony zanalyzovat fungování stadionu a až budeme mít potřebné informace, pak můžeme přemýšlet, co by se dalo zlepšit," dodal R. Příhoda.

Pro veřejnost poprvé v neděli

Zmíněné veřejné bruslení už má rozepsané první termíny. V neděli 27. a v pondělí 28. září, což je státní svátek, dostane veřejnost prostor od 13.30 do 15 hodin. V úterý 29. září to bude od 17.45 do 18.45 hodin. Přijít tedy budou moci například i lidé po práci nebo rodiny, až se děti vrátí ze školy.

Příchozí zaplatí při úterním veřejném bruslení vždy 25 korun, děti do 110 centimetrů 10 a nebruslící doprovod 5 korun. V ostatní dny je plná cena 35 korun, pro děti 15 a pro doprovod stejně, tedy 5 korun. Je možné si také nechat nabrousit brusle, a to na počkání za padesát korun za pár, na počkání do tří dnů za polovinu. Zájemci si mohou také brusle zapůjčit. Cena je 50, respektive sto korun za pár a den. V tomto případě je ale třeba složit tisícikorunovou vratnou zálohu.

Objekt prošel během léta částečnou rekonstrukcí. Dostal novou střechu a částečně také obvodové opláštění. Kromě jiného byly dosavadní copilitové průsvitné části nahrazeny profily z polykarbonátu. „Schválený rozpočet na celou akci podle projektu, 8,1 milionu, se podařilo při výběrovém řízení snížit na konečných zhruba 6,8 milionu korun. A 85 procent uznatelných nákladů má pokrýt dotace Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad," uvedla Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku lounské radnice. Hrubým odhadem se tak dá předpokládat, že město Louny by mělo dát ze svého něco přes jeden milion.