Už od dubna šetří kriminalisté zmizení peněz z bankovního účtu lounského zimního stadionu. Celkem 1,1 milionu vyvedli zloději prostřednictvím internetu do ciziny. Vyšetřování dál probíhá, pachatel je ale zatím stále na svobodě. „Aktuálně vyšetřovatelé vyhodnocují vyžádané výsledky mezinárodní právní pomoci. Zjistili, že peníze odešly do Německa a Estonska. Nadále probíhá šetření," uvedla Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí Policie ČR v Lounech.

Na vyšetřování lounští kriminalisté dlouhodobě spolupracují s kolegy ze zahraničí, ale jak jsou s pátráním daleko, to se zatím neví. Podobné případy internetových podvodů, navíc vedených přes zahraničí, jsou složité a těžko se stopují. „Vzhledem k dalšímu probíhajícímu šetření nelze v tuto chvíli poskytnout bližší informace," nemohla z taktických důvodů více říci mluvčí.

Mohlo jít o podvodné e-maily

Peníze, celkem 1,1 milionu, se ztratily z účtu společnosti MZSL s.r.o., která má lounský zimní stadion ve správě, během několika neoprávněných výběrů. Policie případ šetří od dubna. Okamžitě, jakmile se zjistilo, že stopy vedou do zahraničí, spolupracují kriminalisté s tamními kolegy. Prozatím nebyl nikdo obviněn a vzhledem ke složitosti případu a stopám v zahraničí bude vyšetřování asi nějakou dobu ještě probíhat. Milion za hranicemi mohl navíc ještě různě „cestovat".

Peníze zmizely u účtu lounského zimního stadionu prostřednictvím internetu. Podle neoficiálních informací by mohlo jít o podvodné e-maily. Pokud je lidé otevřou, jejich prostřednictvím si do počítače nainstalují virus, který pak získává pro své tvůrce citlivé údaje. Například i hesla k účtům.

Verzí, jak se peníze ztratily, bylo na začátku pátrání několik. Prošetřovalo se i to, zda nešlo o zpronevěru. Tato vyšetřovací verze už je ale podle informací Deníku minulostí, někdo účet „vytuneloval" zvenčí. Jednatel společnosti s policií od začátku spolupracoval. Vyšetřování případu sleduje důkladně také lounská radnice. Městu totiž budova patří a firma MZSL s.r.o. stadion spravuje. Z městské kasy na to dostávala na provoz, energie a opravy přes tři miliony korun ročně. V tomto směru ale lounská radnice připravuje změnu. Ta ale není vynucená tímto případem. Všechna sportoviště plaveckou halu, zimní stadion, fotbalový stadion Ladislava Nováka, letní cvičiště v Rybalkově ulici, koupaliště a sportovní halu chce převést pod správu jediné zastřešující organizace. Slibuje si od toho finanční úspory.