Páteční tištěné vydání Žateckého a lounského deníku opět přinese pestrou mozaiku zpráv z dění v regionu i na celostátní úrovni, ze sportu, stejně jako z kulturního života. Podívejte se na hlavní lokální témata, které noviny zítra proberou.

Upoutávka na akci Pastelka pro UganduSbírka Pastelka pro Ugandu
V Žatci se koná sbírka s názvem Pastelka pro Ugandu. Lidé sbírají psací a další školní potřeby a žatečtí organizátoři sbírky je pak posílají do Ugandy, do konkrétní vesnice. Začátky sbírky jsou poměrně smutné. Žatecký cestovatel Josef Štross tam před lety zemřel, když mu tam jeli jeho sourozenci postavit pomníček, viděli, že tamní děti mají ubohé vybavení ve školách. 

Ilustrační snímekDěti o prázdninách nemusí sedět doma
Děti v okrese Louny budou mít od pátku deset dní souvislého volna. Chystají se pro ně filmové festivaly, sportovní a další akce. Kde všude mohou děti trávit čas, co pro ně pořadatelé připravili? Čtěte v pátečním regionálním Deníku.

Exkluzivně jen v tištěném vydáníJak jsme žili v Československu
A samozřejmě v pátečním vydání najdete i další díl exkluzivního seriálu Jak jsme žili v Československu. Ten na historických fotografiích ukazuje život v našich obcích a městech v minulém století. Tentokrát se podíváme do Lenešic.

Máte pro redakci nějaký zajímavý námět či připomínku? Napište nám na adresu redakce.zatecky@denik.cz.