Ve Staňkovicích, Hořeticích a Hrušovanech narostl počet aut, nad dopravou tam zvýšili dohled policisté. I přes zákaz se najdou řidiči kamionů, kteří oficiální objízdnou trasu nerespektují a jedou přes zmíněné vesnice. „Hlídky například dohlíží na dodržování omezení staňkovické objízdné trasy, která je učena pro vozidla do šesti tun hmotnosti. V rámci kontrol bylo od 20. května letošního roku řidičům uděleno za nerespektování dopravních předpisů 168 blokových pokut. Převážně se jednalo o vjezd vozidel s hmotností nad 6 tun. V Hořeticích se jednalo pouze o dva prohřešky,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Mareš.

Policisté dohlížejí na provoz na objízdných trasách a zároveň kontrolují také respektování zákazu vjezdu přímo v Žiželicích.Policisté dohlížejí na provoz na objízdných trasách a zároveň kontrolují také respektování zákazu vjezdu přímo v Žiželicích.Zdroj: se svolením Petra Marka

„Kontroly v podobném duchu budou probíhat i v následující době, proto žádáme veřejnost, aby respektovala pokyny policistů. Zároveň si velice vážíme jednání a ohleduplnosti řidičů, kteří dopravní omezení respektují, jelikož tím nejvíce přispívají ke zvýšení bezpečnosti všech účastníků silničního provozu,“ dodal mluvčí.

Policisté nedohlížejí jen na provoz na objízdných trasách, kontrolují také respektování zákazu vjezdu přímo v Žiželicích. Uzavírka je v plánu do února 2026, kdy by měl být obchvat obce zprovozněn.

Mohlo by vás zajímat: Šampion Pavel Maslák přibližoval atletiku dětem v Lounech

Zdroj: Ladislav Bába