V žateckém obchodě Norma prodávali v pondělí ráno zkažená kuřata. Několik chlazených výrobků zn. Vodňanské kuře silně zapáchalo a maso bylo na některých místech zelené. Závadné kuře s dobou spotřeby do 28. 8. 2007 redaktorka Deníku bez problémů v prodejně zakoupila. I když prodavačka při placení zelené kuře viděla, nad stavem výrobku se vůbec nepozastavila, přijala peníze a prodala ho.

Okamžitě jsme upozornili Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci. „Bereme vaše zjištění jako podnět ke kontrole v prodejně. Kontrola proběhne v co nejkratší době. Abychom mohli učinit závěr, musí kontrola provést zjištění přímo v terénu,“ uvedl tiskový mluvčí inspekce Ivo Klemeš.

Zaměstnance obchodu nenapadlo zboží kontrolovat

Vedení Normy závadu připouští. Zkažená kuřata po našem upozornění začali stahovat z prodeje. „Nenapadlo nás kontrolovat, v jakém stavu kuřata jsou. Je to i chyba chladícího boxu, se kterým máme často problémy. Nechladí tak, jak by měl,“ uvedla Věra Chomátová, zástupkyně vedoucího prodejny Norma Žatec.

Prodejna se zákazníkům omluvila a bude jim vracet peníze. „Ještě se nám nestalo, že by si někdo na stav potravin stěžoval. Všem zákazníkům se velmi omlouváme a těm, kteří vadné kuře zakoupili, vrátíme peníze či vymění za nezávadné kuře. Všechna zkažená kuřata samozřejmě okamžitě stahujeme z prodeje. Příště už by se to nemělo opakovat,“ dodala zástupkyně vedoucího.