Areál žateckých jatek změnil majitele. Tradiční podnik se dostal do finančních problémů, propustil všechny zaměstnance a skončil v konkurzu. Insolvenční správkyně opuštěné budovy a pozemky nyní prodala – novým vlastníkem se stala advokátní kancelář z Plzně. Ta areál jatek koupila jako investiční příležitost, o jeho přesném využití ale jasno prý není.

Otázkou tak je, zda podnik, kde se dříve porážel dobytek a prasata, zpracovávalo a prodávalo maso, bude ještě někdy sloužit svému původnímu účelu. „Koupili jsme areál jako investiční záměr, který se bude ještě postupem času upřesňovat,“ sdělil Jan Křivánek z Advokátní kanceláře Křivánek, Tomášek. Společnost za areál žateckých jatek, budovy a pozemky o rozloze zhruba pět tisíc metrů čtverečných, zaplatila 8,2 milionu korun.

Areál má výhodnou polohu. Nachází se u frekventované silnice I/27 Most – Plzeň, centrum města je navíc od něj nedaleko.

Ilustrační foto.
Soud poslal žatecké jatky do konkurzu, správce je zřejmě nabídne k prodeji

Zařízení zkrachovalého podniku se bude prodávat zvlášť, jeho cenu by měl určit znalecký posudek.

Společnost Jatky Žatec skončila v polovině loňského roku. Kvůli dluhům se firma dostala do insolvence, v závěru roku soud na podnik prohlásil konkurz. Ten umožňuje rozprodej společnosti jiným zájemcům.

Do insolvenčního řízení se přihlásily desítky věřitelů, pohledávky dosáhly 20 milionů korun. Největší sumu, 11 milionů, nahlásila Československá obchodní banka. Podnik dlužil statisícové částky svým dodavatelům prasat a dobytka, v poslední době neplatil také za své zaměstnance zdravotním pojišťovnám a České správě sociálního zabezpečení.

Trestní oznámení

Krach žateckých jatek řeší také policie. „Podala jsem trestního oznámení na jednatele společnosti kvůli tomu, že nepředložil účetní a obchodní knihy, nepodal daňová přiznání a nespolupracuje s insolvenčním správcem,“ uvedla Zdeňka Pechancová, insolvenční správkyně firmy Jatky Žatec.

Po jednateli chce také soudně vymáhat 640 tisíc korun. To je podle znaleckého odhadu škoda, která vznikla tím, že po uzavření podniku nezajistil vypuštění rozvodů vody a ústředního topení v areálu firmy. Potrubí během poslední zimy popraskalo.

Ilustrační foto.
Žatecké Jatky zavřely, věřitelé je chtějí poslat do insolvence