Policisté opakovaně nabádají občany, aby byli obezřetní a dávali si pozor na své osobní věci. Ke kapesním krádežím dochází zejména v místech, kde se pohybuje větší množství lidí, například v různých marketech, prostředcích hromadné dopravy, na různých sportovních či společenských akcích či v jiných přeplněných prostorách.

V období velikonočních svátků to platí o to víc, neboť právě v této době mají zloději žně. Přitahují je plné peněženky, shon, roztržitost a neopatrnost nakupujících. Čekají na vhodný okamžik a v nestřeženém momentě lidi okradou. V rámci kampaně zaměřené proti kapsářům policisté občany proti nim osobně varují, předávají jim letáčky s preventivními radami a jako bonus žetonky do nákupních vozíků.

Zloděj vzal tašku

V minulých dnech okradl starší ženu dosud nezjištěný pachatel na parkovišti u prodejny Penny Market v lounské ulici Josefa Fouska. Když si dávala nákup do zaparkovaného vozidla, využil nestřeženého okamžiku a z nákupního vozíku jí odcizil volně odloženou tašku s doklady, platebními kartami, finanční hotovostí a mobilním telefonem. Způsobil jí tím škodu za 5 490 korun. Policisté po zloději pátrají.

Kapsáři vyhledávají místa, kde se pohybuje větší množství lidí, a využívají jejich nepozornosti a nedbalého zacházení s majetkem a osobními doklady. Samotná krádež bývá blesková, předem pečlivě nacvičená akce. Kapsáři kradou tak dokonale a nepozorovaně, že se okradený o chybějících dokladech či peněžence dozví často až mnohem později a na zcela jiném místě, než kde ke krádeži došlo. O pachateli a jeho popisu nemá obvykle ani potuchy.

Infoblok

(jst)