Zrádný horizont, na kterém je přerušovanou čarou dovoleno předjíždět, a nezodpovědní řidiči – na silnicích smrtelná kombinace.

K podobné situaci došlo po nedávné rekonstrukci i na silnici I/27 ze Žatce do Plzně u Radíčevsi. Minulý týden už se v místě odehrála nehoda se šesti raněnými. (Čtěte ZDE)

Část silnice I/27 u Žatce byla vloni na podzim zrekonstruována. Podle lidí, kteří tam každodenně jezdí, došlo ale v místě za Radičevsí, směrem na Podbořany, ke změně dopravního značení. Silnice se podle nich stala nebezpečnou.

Za horizont se schová i několik aut!

„U nebezpečného horizontu, za který se snadno schová i několik aut, byla před rekonstrukcí plná čára. Ta je teď ale pouze přerušovaná,“ popisuje místo Petr Mojžíš z Podbořan, který do Žatce dojíždí za prací.

Když se k této chybě přidá také dlouhá „rovinka“, která některé řidiče svádí k rychlé a mnohdy i nebezpečné jízdě, není další neštěstí daleko. „Myslím si, že situace se dá přirovnat k obecnému ohrožení,“ dodává Mojžíš.

Rekonstrukci vozovky provádělo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). To chce situaci prověřit. „V tuto chvíli nevíme o tom, že by značení bylo změněno. Pokud se tak stalo, bylo to chybou firmy, která ho prováděla. Prověříme to, a pokud to tak skutečně bude, budeme to řešit,“ sdělil Tomáš Hofmann z ŘSD Chomutov.

Situací se bude zabývat, po upozornění Deníku, i policie.

Dopravní policii nikdo o změnu značení nepožádal. „Pokud je tam opravdu u horizontu přerušovaná čára, je to špatně. Určitě to prověříme, zajedeme na místo a budeme se tím zabývat,“ slíbil Deníku Rudolf Náhlovský, vedoucí lounských dopravních policistů.

Prověří také další horizonty v blízkosti nebezpečného místa. „Změříme rozhledové poměry u nebezpečných horizontů a pokud budou špatné a na místě bude přerušovaná čára, budeme kontaktovat správce silnice, Ředitelství silnic a dálnic,“ dodal Rudolf Náhlovský.

Policie se také na místo chystá měřit. „Stejně jako na další nebezpečné úseky, se i na tento v nejbližší době chystáme vyrazit s radarem,“ upozornil.

Že je silnice I/27 v úseku mezi Radičevsí a Sýrovicemi nebezpečná dokladuje i vážná havárie z minulého týdne.

Na zdánlivě „bezpečné“ rovince tam řidič osobního vozu jedoucího od Podbořan začal předjíždět nákladní automobil a střetl se přitom s protijedoucím vozidlem Volkswagen Transporter. Při nehodě utrpěli tři lidé vážná zranění, další tři vyvázli s lehkou újmou na zdraví.