Po půl roce plného slovních přestřelek mezi radnicí, petičním výborem a MUDr. Milanem Řezáčem začala v Postoloprtech opět fungovat zubní ordinace ve zdravotním středisku.

Otevřena je od pondělí. Nově příchozím lékařem je MUDr. Ladislav Havlín.

Šest měsíců, během nichž v Postoloprtech neordinoval žádný zubní lékař a pacienti museli jezdit jinam, provázela napjatá atmosféra mezi provozovatelem ordinace MUDr. Milanem Řezáčem a postoloprtskou radnicí. Spory se částečně přenesly i mezi členy zastupitelstva města.

Dohru měly i ve středu na jednání zastupitelstva. Zprávu o znovuotevření ordinace tam přednesl zastupitel Petr Říha. Po této informaci se strhla mezi některými zastupiteli a starostou města Miroslavem Hylákem slovní přestřelka o tom, kdo za problémy s uzavřenou ordinací může.

Problémy se zubní péčí v městečku odstartovaly v dubnu, kdy MUDr. Řezáč po odchodu dvou stomatologů bez náhrady uzavřel zubní ordinaci. Radnici potom nabídl odkoupení vybavení ordinace za čtyři miliony korun. To však vedení města a většina členů zastupitelstva odmítli, cena se jim zdála příliš vysoká.

Vedení města začalo jednat se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a pokoušelo se najít samo nového zubaře. Chtělo ho zajistit především v zájmu pacientů – obyvatel města – aby nemuseli nikam složitě dojíždět.

Muselo by ale novému lékaři najít i prostory na novou ordinaci. Bylo nepravděpodobné, že by se za této situace město domluvilo na předčasném ukončení nájmu s MUDr. Řezáčem. VZP dala MUDr. Řezáčovi termín do konce roku, do kdy musí jeho ordinace obnovit činnost, jinak by s ním pojišťovna neprodloužila smlouvu. Mezitím se pokoušel najít nového stomatologa i MUDr. Řezáč.

Vážný zájem má další lékařka

Nyní to zase vypadá, že po měsících bez stomatologa budou v městečku najednou zubní lékaři dva. „Stále jednáme se zubní lékařkou, která má vážný zájem u nás otevřít ordinaci. V současné době si vyjednává dokumenty u krajského úřadu a pojišťovny,“ dodala tajemnice Jana Fišerová s tím, že ordinace této lékařky by sídlila v soukromých prostorech.

Město se také pokusí změnit nájemní smlouvu s MUDr. Milanem Řezáčem, kterou považuje za nevýhodnou. Rada města má za úkol vypracovat novou smlouvu s jasnými výpovědními lhůtami a stejnými podmínkami, jaké mají ostatní lékaři ve zdravotním středisku.