Radnice v Postoloprtech připravuje projekt na vybudování nové zubní ordinace.

Ale proč, když v městečku už jedna ordinace je? Otázka zní logicky, ale tato ordinace je opět bez stomatologa a vedení města se už nechce dál spoléhat na provozovatele této ordinace MUDr. Milana Řezáče, který ordinuje v Žatci.

Obě strany jsou vzájemně v dlouhodobém sporu a ten se nedaří vyřešit už rok a půl. Zároveň ovšem vedení města chce, aby na tento spor nedopláceli obyvatelé města a chce pro ně stůj co stůj zajistit zubní lékařskou péči v místě.

Podle starosty Postoloprt Miroslava Hyláka by navíc situaci i v širším měřítku prospělo, kdyby ve městě působilo více zubařů, nikoli jen jeden. „Jde o velkou spádovou oblast a vždy tu dva stomatologové byli. Rádi bychom vrátili tuto dobu,“ uvedl starosta. Problémy kolem zubařské péče začaly znovu nyní v létě poté, co v závěru července náhle zemřel MUDr. Ladislav Havlín, který působil v ordinaci jako zaměstnanec doktora Řezáče. Občané se tak po několika měsících „klidu“ ocitli opět bez stomatologa.

Předtím bylo město Postoloprty bez ordinujících zubařů také loni od dubna do září a pacienti museli jezdit do jiných měst. Z ordinace tehdy odešli dva lékaři a nové se dlouho nedařilo najít. Doktor Řezáč se také pokoušel prodat vybavení ordinace městu, ale zastupitelé nepřistoupili na jeho podmínky, cena se jim zdála příliš vysoká. „Nyní děláme vše pro to, abychom měli ve městě novou ordinaci, kde by mohl působit zubní lékař bez vlivu pana Řezáče, se kterým se nemůžeme dohodnout. Není ani tak problém s nedostatkem stomatologů, během prázdnin se nám přihlásili tři, ale my jsme je museli odkázat právě na provozovatele současné ordinace. To nevedlo ale k žádoucímu výsledku,“ uvedl starosta Miroslav Hylák.

„Ano, je pravda, že několik zájemců se na mě obrátilo, ale ti nevyhovovali, měli zakázanou činnost, o jednom vím, že měl problémy s alkoholem, takové lidi nezaměstnám,“ odpověděl na dotaz Deníku Milan Řezáč. Tvrdí, že vedení města vede štvavou a nepravdivou kampaň proti němu.

Cesta ke smíru zřejmě není

Je zřejmé, že domluva mezi těmito dvěma stranami není možná, a proto město zahájilo stavební řízení na vytvoření nové ordinace, která by měla vzniknout v ulici K. H. Borovského. „V současné době jsme totiž trochu v pasti. Zubaři mají o ordinování v Postoloprtech zájem, ale my jim zatím nemůžeme nabídnout vhodné prostory. To chceme změnit,“ řekl starosta.

Dlouhodobé problémy se zubařem se táhnou několik let. Situace vygradovala na jaře loňského roku, kdy z Řezáčovy ordinace odešli dva lékaři, lidé se tak na několik měsíců ocitli bez zubaře. Pak přišel z Německa doktor Havlín. Ani poté ale problémy neutichly, naopak se rozhořely další dohady kolem 1,5 milionové půjčce, kterou mu radnice odmítla poskytnout.

Lidem za současné situace, kdy se obě dvě strany obviňují, kdo za rozpory může, nezbývá nic, než čekat nebo si najít zubaře v jiném městě.

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!