V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem od září končí provoz ordinace zubní pohotovosti. Ten zajišťoval pouze jediný lékař, který ke konci srpna na vlastní žádost ukončí pracovní poměr. Náhradu za tohoto lékaře se nemocnici zajistit nepodařilo.

Od září však v Ústeckém kraji dvě zubní pohotovosti přibudou – a to na Děčínsku a Mostecku. Lidé s problémy se zuby z okresu Louny už nebudou muset o víkendech jezdit až do Ústí nad Labem nebo Plzně, ale bude jim sloužit zubní pohotovost u Mostu. „Na Mostecku bude zubní pohotovost provozována na základě spolupráce města se soukromým zdravotnickým zařízením Paracelsus, které sídlí v areálu společnosti Chemopetrol v Záluží u Litvínova na zajišťování zubní pohotovosti ve dnech pracovního klidu, a to od 9 do 18 hodin. Telefonické spojení do ordinace v tyto dny bude na čísle 476 162 240,“ uvedla Veronika Kindlová, tisková mluvčí Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Zubní pohotovost v okrese Louny skončila v roce 2003. Předtím se v jejím zajišťování střídali stomatologové v Lounech a Žatci.