Lounská radnice definitivně vzdala jednání o zřízení zubní pohotovosti ve městě.

Dlouhé měsíce vyjednávala se zubaři na podmínkách, za kterých by pohotovost sloužili, ale nedohodli se. Jedním z důvodů, proč se tak nestalo, je nedostatek zubních lékařů.

Lidé, které přepadne o víkendu náhle bolest zubů a budou chtít vyhledat lékařské ošetření, mají dvě možnosti. Buď počkat do všedního dne a zajít si ke svému zubaři, nebo se vydat do Záluží u Mostu. Péči poskytuje soukromé zdravotní zařízení Paracelsus v areálu Chemopetrolu.

Louny přispějí 30 tisíci

Město Louny se bude finančně podílet na poskytování pohotovostní péče. Na zajištění zubní pohotovostní péče pro občany spádové oblasti města Loun daruje radnice městu Most třicet tisíc korun. K podepsání smlouvy dojde ve středu 24. června.

Zubní pohotovost v okrese přestala fungovat v roce 2003, kdy ji Ústecký kraj přestal financovat. Jednání o zavedení zubní pohotovosti v Lounech zahájili představitelé města se zubaři v loňském roce. Lékaři požadovali vybavenou zubní ordinaci, kde by se střídali. To ale radnice odmítla, jelikož by to bylo příliš drahé. Kromě toho se objevily i legislativní problémy.