Zpráva, na kterou čekali všichni, které někdy náhle začal bolet zub, je tady! V Lounech už skoro je k dispozici víkendová zubní pohotovost. Přesněji řečeno - činnost zahájí v sobotu 1. září.

Ordinace MUDr. Zdeňka Skály v Rybalkově ulici bude pro pacienty otevřená každou sobotu, neděli a svátek, vždy od 9 do 12 hodin. V ní se bude střídat několik stomatologů. První službu bude mít MUDr. Miloslav Dragoun starší. „Je to hlavně jeho zásluha, že se podařilo tuto službu domluvit. On byl tím, kdo se o obnovení pohotovosti nejvíce zasadil," ocenil lékaře Radovan Šabata, starosta Loun.

A vděčni nejen jemu, ale i dalším kolegům, kteří budou sloužit, budou jistě všichni, které bolest přepadne mimo běžné ordinační hodiny stomatologů. „Je to opravdu zářný příklad toho, že i v dnešní době jsou lidé ochotni pro druhé něco udělat," pochválil R. Šabata.

Jak a kým bude služba využívána, to se teprve ukáže. Faktem ovšem je, že spádová oblast bude velká. Dosud jsou zubní pohotovosti nejblíže v Litvínově - Záluží, v karlovarské nemocnici nebo v Domě zubní péče v Kladně. 

„Rozhodně není záměrem provozovat pohotovost pouze pro ty, kteří z vlastní vůle zanedbávají péči o svůj chrup, nechodí na preventivní prohlídky a tím nedodržují svou povinnost," zdůraznil ale starosta. Město a lékaři chtějí po půl roce vyhodnotit fungování služby kolik pacientů přijíždí, odkud a s jak vážným a neodkladným problémem. Pak bude rozhodnuto, zda bude pohotovost dál pokračovat.

Službu bude provozovat společnost 1. Lounská Lékařská, s.r.o.

Čtěte také: V Lounech má být od září víkendová zubní pohotovost