Příležitost začít dělat něco pro své zdraví i postavu a zároveň se pobavit s přáteli přináší projekt Free Zumba aneb Dny zdraví s VZP. Tento “seriál cvičení” objede všech osm největších měst kraje - Ústí nad Labem, Chomutov, Děčín, Louny, Most, Teplice, Litoměřice a Roudnici.

Na první lekci v každém městě bude předcvičovat Petr Pik, kterého si veřejnost pamatuje jako tanečního partnera Lucie Borhyové v pořadu Bailando.

První cvičení Free Zumba začne v Lounech už 4. dubna od 18.30 hodin v tělocvičně v ulici Osvoboditelů 380. Všechny úvodní hodiny jsou zdarma pro všechny, další lekce pak zadarmo pro pojištěnce VZP, kteří se na místě prokáží průkazem.

Všichni ostatní na navazujících lekcích platí vstupné 100 korun. Aby se dostalo skutečně na všechny zájemce, pořadatelé doporučují zaregistrovat se prostřednictvím internetových stránek www.freezumba.cz.

Ty přesměrovávají návštěvníky na Facebook projektu, kde jsou k dispozici všechny informace o lekcích, doprovodném programu i zumbě jako takové. Na stránkách si zájemci vyberou termín akce a kliknou na tlačítko „Zúčastním se” u určitého konkrétního data. Díky tomu získají pořadatelé odhad, kolik lidí se hlásí na ty které lekce a mohou případně uspořádat dvě cvičení za sebou tak, aby se dostalo skutečně na všechny. Registrace pomocí internetových stránek však není podmínkou návštěvy Free Zumby.

Co si vzít na cvičení zumby s sebou? „Určitě si s sebou nezapomeňte kvalitní sálovou obuv, froté ponožky a bavlněné triko, bude to totiž pořádná jízda,” slibuje Petr Pik. „Kromě toho už budete potřebovat jen dobrou náladu,” dodává proslavený tanečník s úsměvem.

Doprovodný program

Kromě skvělého kondičního cvičení čeká účastníky hodin Free Zumba také bohatý doprovodný program. Ještě před začátkem cvičení dostanou zájemci možnost zdarma změřit důležité zdravotní údaje jako je krevní tlak, puls, množství tuku v těle a hmotnost. Bezbolestné měření na moderním přístroji snadno rozkryje náznak začínajícího problému, je proto dobrou prevencí nejen proti civilizačním chorobám.

Příjemným zpestřením Free Zumby bude také možnost ochutnat zdarma osvěžující ovocné drinky z kvalitní kohoutkové vody od společnosti Severočeské vodovody a kanalizace. Tato společnost zároveň rozdá cvičencům sportovní lahve, aby mohli doplňovat tekutiny i v průběhu lekce zumby a po jejím skončení. Na místě bude také možné soutěžit o krásnou designovou karafu.

Zumba a její kořeny

Zumba je něco mezi tancem a aktivním cvičením. Kombinuje aerobní pohyb s rytmy latinskoamerické hudby. V zumbě tak můžeme najít prvky samby, salsy, mamba či dokonce tanga ve spojení s efektivními posilovacími cviky. Výsledkem je cvičení, které efektivně zaručuje spalování velkého množství tuků a zapojení všech svalových soustav - tudíž i posílení kardiovaskulární soustavy.

(hv)