Čtenář na jevišti. Tak se jmenuje projekt Základní umělecké školy Louny. Tento projekt z kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou, určený dětem a mládeži v literárně-dramatických oborech, zájmových sdruženích a dalších kroužcích, byl vyhlášen v říjnu 2013. Úkolem bylo zpracovat do podoby scénického čtení libovolnou pasáž některého z titulů doporučených organizátorem nebo si vybrat vlastní knihu či povídku.

Dramadlo Základní umělecké školy Louny si vybralo na doporučení členky souboru Elišky Hluštíkové Nevhodnou pohádku H. H. Munroa tvořícího pod přezdívkou Saki. Soubory zaslaly dokumentaci své práce a odborná porota vyhodnotila z více než čtyřiceti zaslaných prací pět nejinspirativnějších a nejzajímavějších inscenací. V této pětici se umístilo Dramadlo na příčce nejvyšší.

Odměnou jim je předvánoční setkání 18. prosince v Divadle Kampa, kde své představení předvedou a také budou mít možnost zhlédnout, jak vypadá scénické čtení v podání profesionálních herců souboru Listování. Ti si pro ně připravili představení z knihy Dračí polévka.

Gratulace patří Elišce Hluštíkové, Míše Šafrové, Janě Sušické, Sáře Plašilové, Tereze Frélichové, Šárce Dragounové a Kájovi Koptovi.

Milena Nečesaná