Případ zjevného postřelení domácího mazlíčka se objevil v minulých dnech v Lounech. Veterinář ošetřoval postřelenou kočku, která snad bude v pořádku. „Někdo střílí na sídlišti Hrnčířská po zvířatech, zřejmě ze vzduchovky. Varujte ostatní a dávejte pozor na svá zvířata a také děti!" varují se lidé na sociální síti facebook. Případ nyní řeší lounská policie.

Že se událost stala, potvrdila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. „Skutečně nám byl nahlášen případ z Jeronýmovy ulice, kdy měla kočička diabolku v noze," uvedla na dotaz Deníku. Zároveň však dodala, že zatím není jasné, jak zvíře ke svému poranění přišlo ani kde konkrétně se tak stalo.

Zvíře by naštěstí mělo nakonec být po ošetření bez následků. „Podle našich informací majitelka odnesla kočku k veterináři, ten diabolku vyjmul a zvíře by mělo být v pořádku," sdělila Deníku J. Střelcová. Podle jejích slov je to zatím jediný takový případ, který policie eviduje. Tomu, že by někdo na lounském sídlišti záměrně střílel vzduchovou zbraní na domácí miláčky, tak podle strážců zákona aktuálně nic nenasvědčuje. Policie v současnosti případ střelného poranění kočky prošetřuje jako přestupek.